Ara
  • Özge ÇAVUŞ

Ev Bitkilerini Korumanın Doğal Bir Yolu Var mı? 

Ev bitkileri için kullanılan kimyasalların veya ilaçların hepsi zehirlidir, hepsi ölümcüldür gibi bir sav ortaya atmıyoruz tabii ki. Ancak sonuçta bu kimyasallar insan bedenine fayda sağlasın diye üretilmiyor. Ayrıca İstanbul, Ankara gibi büyük şehirler bir yana dursun, ortalama bir şehirde yaşayan bir insanın bile gün boyunca çeşit çeşit kimyasala maruz kaldığını da hesaba katarsak “Neden bile bile bu kimyasalları evimize sokalım ki?” diye düşünmeden edemiyor insan. Son derece haklı bir düşünce.

Peki, çözüm nedir? Ev bitkilerini hastalıklardan, küften, mantardan ve hatta böceklenmekten korumanın daha doğal, en azından zehirli kimyasallar kullanmayı gerektirmeyen bir yolu var mı?

Evet, var.

Neyse ki yukarıdaki endişeleri taşıyan başka insanlar da var ve konuya çözüm arıyorlar. Giderek yoğunlaşan bu arayışın sonuçları da mikrobiyal tarım olarak kendini ortaya koyuyor. Benzer çözümlerin uygun olanları ev içi kullanıma da sunuluyor.

Bu çözümlerden biri de biyoteknolojinin son ürünlerinden biri olan Green Zebra BioStick serisi.

Episome tarafından üretilen Green Zebra Biostick, bitkileri hastalıktan, küften, mantardan ve böceklenmekten korumayı sağlıyor. Üstelik zehirli kimyasal da içermiyor. Saklaması ve kullanımıysa son derece kolay. Green Zebra ürün ailesinin bahçe ve tarlalarda kullanılmak ve ev bitkilerinde kullanılmak üzere üretilen iki serisi bulunuyor. Evde kullanım için özel olarak üretilen Green Zebra Biostick, toprağa dik batırılarak kullanılmak üzere tasarlanmış dekoratif çubuklardan oluşuyor. Kullanımı da bu kadar kolay. Yalnızca, dik duracak şekilde toprağa batırılıyor. Havada asılı kalmıyor, kıyafetlere bulaşmıyor, solunumla vücuda girme riski bulunmuyor.

Green Zebra Biostick Guardian, bitkileri yukarıda bahsettiğimiz hastalıklardan korurken, Green Zebra Biostick Root Grow bitki köklerini besliyor. Kökleri gürleşen ve güçlenen bitki, daha fazla besin ve minerale ulaşabildiği için doğal yollarla güçleniyor.


Green Zebra BioStick ürünlerini incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

#greenzebrabiostick #organiktarim #bitkibakimi

23 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör